Автономні самоскиди для "розумних шахт"

28.05.2019

Запропонуйте людям, які не стикаються з кар'єрною технікою, уявити самоскиди, які приїжджають за командою, самостійно готуються до навантаження, а потім здійснюють перевезення в зазначене місце без активної участі оператора, і вони подумають, що це наукова фантастика. Але опишіть цей процес групі фахівців з кар'єрної та гірської техніки, і вони скажуть, що автономний видобуток і транспортування швидко набирають популярність.

Це пояснюється тим, що автономна робота техніки дозволяє підвищити безпеку, функціональність обладнання та загальну продуктивність на будь-якій ділянці робіт без присутності оператора в кабіні. Це особливо важливо для віддалених операцій, коли залучення кваліфікованої робочої сили є складним завданням. Автономне обладнання значно знижує ймовірність отримання травм, обмежуючи кількість людей, які працюють поруч з рухомою технікою, підвищуючи при цьому загальну продуктивність.

Бортові інтелектуальні системи управління дозволяють автономній техніці «вирішувати» як переміщуватися у зазначену робочу зону і виконувати поставлені завдання. Наприклад, автономний самоскид може слідувати по вказаній траєкторії або обирати оптимальний шлях від місця, де він знаходиться в даний момент, до пункту призначення.

caterpillar-797b-foto.jpg

Високотехнологічна система визначення перешкод дозволяє автономній техніці безпечно взаємодіяти з іншим обладнанням і робочими навіть на завантажених ділянках. Ці технології також дозволяють безпечно зупинити самоскид, коли на його шляху з'являється несподівана перешкода.

Автономна система перевезень сприяє підвищенню продуктивності, тому що машини не простоюють під час перерв на обід або перезмінок. Якщо під час роботи щось піде не так, сигнал одразу буде переданий до відділу обслуговування шахти разом з детальною інформацією про збої, що суттєво допоможе скоротити загальний час простою.

karernyi-samosval-caterpillar-797v-650x488-81777.jpg

Автономні самоскиди для "розумних шахт" забезпечують новий рівень безпеки, а також роблять операції з транспортування більш передбачуваними, ефективними та продуктивними.