Про компанію

Важливі особливості причепних скреперів CAT

Важливі особливості причепних скреперів CAT

Причіпний скрепер виконує землерийні роботи і доставляє вилучений з майданчика ґрунт в область відвантаження. Крім того, ці пристрої відповідають за вирівнювання і ущільнення ґрунту на ділянці. На відміну від самохідних пристосувань, скрепери причіпного типу можуть взаємодіяти тільки в тандемі з тягачем або трактором. Весь робочий цикл поєднує процеси пошарової обробки ґрунту, його накопичення в спеціальному ковші, доставку, відвантаження і повернення. Дальність пересування породи у пристроїв даного виду варіюється від 0,5 до 1 км. Найрезультативнішим вважається їх застосування в ділянках з суглинними і супесними ґрунтами. Крім того, скрепер відмінно справляється із завданням обробки ґрунту 1-4 категорій, враховуючи важку глину, чорнозем і скельні породи.

Специфіка функціонування та плюси причіпних скреперів

Скрепер причіпного типу відрізняється досить простою конструкцією. Перед початком роботи ківш необхідно привести в робочий стан:

  • Підняти заслінку на необхідну висоту, завдяки чому між ножами і нижньою кромкою з'явиться зазор, який буде заглиблений в ґрунт. В ході пересування зрізаний ґрунт буде надходити через завантажувальний щілину в ківш і наповнювати його.
  • Підняти робочий блок з ножами, а ґрунт доставити в область відсипання.
  • Ківш розвантажується за допомогою задньої стінки, яка включає в себе щит, жорсткий короб і брусоштовхач, що приводяться в рух за допомогою прикріплених спеціальними штоками гідравлічних циліндрів.

Висування стінки виштовхує ґрунт через завантажувальну щілину. Вона рівномірно розподіляється за рахунок пересування пристрою шляхом розвантаження. Разом з тим, заслінка, яка використовується з метою утримання вмісту ковша в транспортній позиції відкривається повністю або на необхідну висоту. Завдяки цьому вдається відстежувати обсяг висипаного ґрунту.

Важливі особливості причепних скреперів CAT – слайд 1
Важливі особливості причепних скреперів CAT – слайд 2
Важливі особливості причепних скреперів CAT – слайд 3

Плюси скреперів:

  • Величезна сила тяги, що гарантує високий рівень продуктивності
  • Ідеальна прохідність по бездоріжжю і іншим проблемним зонам
  • Самостійне відвантаження ковша і оперативне вивантаження
  • Здатність працювати в будь-яких експлуатаційних умовах

Останні моделі скреперів найбільш результативно виявляють себе в процесі спорудження котлованів і траншей, глибина яких варіюється від 5 до 7 метрів. За один прохід скрепери можуть знімати шар землі товщиною 60-70 см.

Створення малозв’язних ґрунтів передбачає траншейний метод. Так, обладнання проходить по-кілька разів по одному сліду. Разом з тим загальна глибина траншеї може бути вище 0,5 метрів.

Необхідний рівень наповнення пристрою досягається в ході обробки ґрунту вологістю 25%. Надмірно сухий ґрунт необхідно заздалегідь зволожити поливальною технікою. Зрошення здійснюється в кілька стадій у міру того, як розробляється ділянка.

Обробка різних типів ґрунтів виконується стружкою 6-8 см в довжину. Надмірно важку землю попередньо необхідно розпушити бульдозерами до появи грудок не менше 10-15 см в діаметрі. Посилене дроблення погіршує процес заповнення ковша.

Замерзла земля є серйозною проблемою оброблення території. Застосування скреперів допустимо тільки в котлованах, які захищаються від холоду. Крім того, в зимовий час дане обладнання можна застосовувати з метою створення насипів з незв'язних ґрунтів.

Переміщення землі скрепером має виконуватися по попередньо підготовленим дорогам. На шляху переміщення обладнання не повинно бути крутих поворотів і великих підвищень.

до всіх новин

інші Новини

23.05.2022

Цеппелін долучився до Гуманітарного фонду Ferrexpo перерахувавши від Zeppelin International AG 10000 євро.
дізнатись більше

20.05.2022

Підтримуємо один одного!
дізнатись більше

03.05.2022

Дизельні генератори Cat® в наявності на складі!
дізнатись більше

28.04.2022

Цеппелін Україна продовжує здійснювати сервісне обслуговування техніки Cat®
дізнатись більше
перейти до всіх новин