Жити сьогоднішнім днем. На прикладі Макарівського лісгоспу
10.04.2014
«Каталізатором» стало замовлення на вирубку великого обсягу лісу під просіки для проведення ЛЕП від Хмельницької та Рівненської АЕС до столиці. У зв'язку з цим знадобилося додатково зрубати майже 300 га лісу, що дало збільшення в 66 тис. кубометрів деревини.
До того часу в лісгоспі вже ознайомилися з технікою різних виробників, і прийшли до висновку, що оптимальним варіантом, як з точки зору якості, так і за умовами фінансування, є пропозиція компанії «Цеппелін Україна» - колісний перевантажувач Cat M322D MH. Ця машина не з дешевих, але її надійність, в поєднанні з можливістю придбання в лізинг, і визначили остаточне рішення.


Економія на обличчяЗа скрупульозним розрахунками, проведеними фахівцями лісгоспу, використання колісного перевантажувача дозволить, як мінімум, на 25% збільшити обсяги «кругляка», що реалізується зі складу, як по залізничній гілці, так і автотранспортом, з одночасним зменшенням собівартості відвантаження. А збільшення відвантаження - це, в тому числі, і збільшення валютних надходжень, адже 60-70% продукції лісгоспу поставляється на експорт.
При цьому колісний перевантажувач не можна навіть порівнювати з баштовим краном. Перш за все, йому не потрібен допоміжний персонал, з усіма його функціями може впоратися один оператор. Італійський захват для колод Idrobenne PTO700/S, що має перетин захоплення 0,7 м2, при довжині колоди 6м, дозволяє за один раз вантажити 4 складометра лісу (чистий обсяг 2,81 м3, вага 1,83 т). При цьому на повний цикл, що включає захоплення 2-5 колод довжиною 6-7 м, поворот їх торців для обліку і навантаження у вагон, потрібно близько 40 секунд.
За матеріалами Володимира Шляхового
Для довідки: Державне підприємство «Макарівський лісгосп» розташоване на площі 27 тис. га і щорічно заготовлює близько 100 тис. кубометрів деревини, що реалізується як на внутрішньому ринку, так і на експорт. А виручені від цього кошти використовуються для ведення лісового господарства - охорони та захисту лісу, догляду за ним, лісовідновлення та багато іншого. При цьому велика частина лісу, незважаючи на наявність власної сучасної лісопилки, відвантажується споживачам у вигляді «кругляка».