Як обирати фронтальний навантажувач залежно від потреб підприємства?
Під час придбання складської техніки важливу роль відіграє не лише вартість чи максимальна вантажопідйомність. Обов’язково визначтесь, для яких саме задач вам потрібна спецтехніка, а лише тоді порівнюйте технічні характеристики. Представляємо вашій увазі декілька прикладів правильного вибору навантажувача залежно від потреб підприємства:
Робота фронтального навантажувача у приміщенні
Для фермерського господарства потрібен фронтальний навантажувач, який буде щодня перевозити корм зі сховища в загін з тваринами. Фермер знає, що йому важливо звернути увагу на габарити техніки – вона повинна вписатися у ворота загону.
Якщо вам також потрібен фронтальний навантажувач, який буде працювати в приміщенні, визначте:
- Чи є в робочому приміщенні місця, обмежені по висоті й ширині?
- Наскільки важливо враховувати габарити і маневреність спецтехніки?
- Чи обладнано приміщення потужною вентиляцією?
- Робочий маршрут навантажувача
Підприємсту А потрібна техніка, яка буде переміщати будматеріали по маршруту з вузькими проїздами і поворотами. При виборі спецтехніки менеджер із закупівель звертає увагу на мінімальний радіус повороту – фронтальний навантажувач повинен бути маневреним.
Якщо на вашому підприємстві також планується переміщення вантажу за межі ділянки, продумайте:
- Яка якість дорожнього покриття на всій протяжності робочого маршруту?
- Чи включає маршрут вузькі проїзди, складні повороти, підйоми і спуски?
- Чи потребує вантаж специфічних умов транспортування і навантаження?
- Що вантажимо?
Компанія В обирає техніку, яка буде задіяна на роботах зі скельними породами. Тому фахівці компанії спочатку розрахували коефіцієнт наповнення при роботі із цим матеріалом, а лише тоді перейшли до вибору фронтального навантажувача за головним для компанії критерієм – вантажопідйомністю.
Що означає коефіцієнт наповнення ковша?
Коефіцієнт наповнення ковша – відношення об’єму породи в ковші до його номінальної місткості.
Наповнення ковша безпосередньо залежить від щільності породи, з якою буде працювати навантажувач. Якщо це пухкі матеріали, то коефіцієнт наповнення буде від 80%, що значно вище, ніж при роботі зі скельним породами (близько 60%).
Помноживши коефіцієнт наповнення на об’єм ковша, ви дізнаєтеся максимальний обсяг матеріалу, з яким навантажувач зможе працювати протягом одного робочого циклу.
Від об’єму ковша і коефіцієнта його наповнення безпосередньо залежить вантажопідйомність навантажувача. Тому при виборі машини необхідно точно знати, на яких роботах вона буде задіяна.
- З якою породою буде працювати техніка?
- Яка щільність породи?
- Який оптимальний об’єм ковша вам потрібен?
- Куди вантажимо?
Компанії С потрібна техніка для швидкого завантаження вагонів. Важлива швидкість роботи, маса і висота підйому. При цьому головний критерій вибору – надійність.
Зверніть увагу на особливості задач, з якими техніка буде працювати у майбутньому:
- Які габарити і вага вантажу?
- На яку висоту потрібно вантажити матеріал?
- Чи передбачається виконання однотипних операцій?
Додайте 20% до необхідних показників, а отримані цифри зіставте з технічними характеристиками. Так, навантажувачу не доведеться щодня працювати на граничній потужності, що продовжить термін експлуатації і позбавить від передчасного зносу компонентів.
При виконанні однотипних операцій (навантаження вантажів на одну висоту, переміщенні по одному маршруту), ефективність і швидкість роботи техніки можна підвищити за рахунок автоматизованих систем управління. Зверніть увагу на можливість установки подібних технологій.
Якщо у вас є особливі вимоги до спецтехніки і вам потрібна консультація щодо вибору машини, зверніться до фахівців компанії Цеппелін Україна за тел. 0-800-300-350. Наші спеціалісти допоможуть зробити оптимальний вибір з урахування особливостей вашого підприємства.