Про компанію

Історія бульдозера D9

Історія бульдозера D9
Історія D9 бере свій початок з 1954 року. Саме тоді компанія Caterpillar запустила пробну серію з десяти машин, які були названі D9X.

Незабаром бульдозери D9 почали користуватися популярністю і Cat запустила виробництво машин з різними модифікаціями. Всі вони не набагато відрізнялися від першої версії. Але в 1995 вийшла D9R. Нова модель була більше на 8 метрів в довжину, її продуктивність складала 410 к.с., а висота майже 4 метри.Одна з причин широкої популярності D9 - участь бульдозера у В'єтнамської війні. Бойові дії в основному відбувалися в джунглях, тому невеликі і мініатюрні машини не підходили для виконання завдань, які стояли перед ними. Інженери того часу стверджують, що модель Cat D9 була незамінною в тих умовах.

Компанія Israeli Military Industries, по суті, зробили з бульдозера D9 - танк. Інженери, враховуючи особливість місцевості сектора Газа, сконструювали спеціальні бронекомплекти, озброїли відвалом, а, головне, захистили і водія, і найважливіші частини машини від РПГ, вогнепальної зброї і мін. Мало того, на модифікований D9 встановили FN Mag і тепер він може вести вогонь у відповідь, відбиваючи засідки, яким часто піддавалася машина.

Експерти вважають, що модель D9 зіграла ключову роль в цьому конфлікті і дозволила зберегти тисячі життів під час боїв в житлових кварталах.

Дуже часто війна є мотором прогресу, і цей випадок не виняток. У новій, оновленій, серії бульдозерів D9 можливе безпілотне управління машиною. Кут огляду в моделях значно більший, але найголовніше - це повна безпека оператора. Оновлені бульдозери вже продемонстрували свою ефективність і поступово замінюють класичні моделі D9.

Втім, технологія безпілотного бульдозера також активно розвиваються і в будівельній техніці. За прогнозами, такі машини будуть вже зовсім не рідкістю в найближчі 5 років.

Компанія Цеппелін Україна пропонує ознайомиться з широким модельним рядом бульдозерів Caterpillar в розділі www.zeppelin.ua/ua/products/buldozery.
до всіх новин

інші Новини

14.04.2023

Вітаємо з Великоднем!
дізнатись більше

07.04.2023

Happy Easter Holidays
дізнатись більше

20.02.2023

Cat Simulator та перспективи навчання українських операторів
дізнатись більше

09.02.2023

Коли варто терміново звертатися до офіційного сервісу?
дізнатись більше
перейти до всіх новин