Про компанію

Купівля вживаної техніки: питання та відповіді

Купівля вживаної техніки: питання та відповіді

Перед купівлею вживаної техніки покупець стикається з безліччю питань: як правильно обрати машину для роботи, на які вузли й агрегати необхідно звернути увагу в першу чергу, які технічні нюанси треба врахувати та як уникнути типових помилок?

Редакція Kurkul.com вирішила знайти відповіді на ці та інші запитання і відправилася за ними до справжніх експертів з вибору вживаних машин — підрозділу продажу вживаної техніки компанії «Цеппелін Україна».

На території центрального представництва «Цеппелін Україна» знаходиться демонстраційний майданчик техніки, де розміщена як нова, так і вживана техніка, на яку можна не лише подивитися, а й «помацати», посидіти в кабіні та подивитися на її роботу вживу. Саме туди разом із керівником відділу Андрієм Королем та фахівцем із технічного обслуговування Артемом Двораківським ми й направляємося.

    

По дорозі Андрій Король коротко розповідає про роботу свого підрозділу. «Наш підрозділ існує вже п’ять років. До створення відділу продаж вживаної техніки здійснювався хаотично. Тому головним офісом та керівництвом компанії «Цеппелін Україна» було прийняте рішення систематизувати цей напрямок», – згадує наш співрозмовник.

Андрій Король розповідає, що сільгоспвиробники найчастіше звертають увагу на три типи машин — телескопічні навантажувачі (здебільшого 7-метрові моделі), екскаватори-навантажувачі та міні-навантажувачі, які можуть обертатися на одному місці, є дуже маневреними і добре підходять для «дрібної» роботи у підсобному господарстві. Крім того, для кожного типу техніки можна підібрати близько п’ятдесяти найменувань навісного обладнання (від захоплення колод до подрібнювача, фрез та ін.).

Зовнішній вигляд та перевірка за базою даних

«Наші клієнти переважно звертають увагу на зовнішній вигляд машини. Це досить значний показник. Клієнти «купують очима», це нормально. Але, безумовно, є й основні технічні показники, на які потрібно звертати увагу: стан двигуна, гідравліки, стан ходової частини, втулки пальців на всіх елементах стріли (якщо це телескопічні навантажувачі)»
, – розповідає керівник підрозділу. 


За словами Андрія Короля, кожна машина компанії Caterpillar обладнана табличкою, на якій зазначено серійний номер даного конкретного виробу, за яким за внутрішньою базою даних можна відстежити історію роботи техніки, кількість відпрацьованих мотогодин і дізнатися, чи не «змотаний» їх лічильник. Доступ до цієї бази – перевага «Цеппелін Україна» перед конкурентами.

Загальний огляд важливих вузлів машини

Після перевірки серійного номера фахівці з технічного обслуговування переходять до аналізу працездатності вузлів машини.

«Є основні вузли та агрегати, які з часом дійсно здатні до зносу. Наприклад, двигун. Не всі наші конкуренти мають можливість як слід перевірити картерні гази, а у нас є для цього спеціальний прилад. Ми радимо клієнтам звертати увагу на роботу двигуна, адже це основний руховий механізм машини. Тому необхідно дивитися на вихлоп, як машина заводиться, який звук йде від двигуна, чи немає інших підозрілих звуків», – розповідає Андрій Король.

Крім того, дуже важливою є перевірка гідравлічних систем машини, яку фахівці компанії, що пройшли спеціальне навчання, проводять за допомогою унікальних інструментів.

За результатами таких тестів фахівці «Цеппелін Україна» приймають рішення щодо ремонту машини і можуть виконати найскладніші роботи, аж до капітального ремонту двигуна.

Двигун

Артем Двораківський пропонує оглянути всі найважливіші вузли телескопічного навантажувача, який уже було відновлено, щоб наочно продемонструвати роботу фахівців із технічного обслуговування компанії та звернути увагу на проблеми, що можуть виникати при тривалій експлуатації техніки. Починаємо огляд саме з двигуна.

«У першу чергу ми дивимося, чи є підтікання масла. Якщо є, то вони обов’язково усуваються. Проводиться повне обслуговування: замінюються паливні фільтри, масло в двигуні, масляний фільтр та перевіряються спеціальним пристроєм картерні гази. Цей прилад підключаємо до повністю нагрітого двигуна при максимальному навантаженні і перевіряємо, чи входять показники в допуск. Звіряємо з офіційними параметрами Caterpillar, де зазначені показники картерних газів для кожної моделі двигуна. Якщо все в нормі, вважаємо, що двигун перебуває в робочому стані. Якщо з тих чи інших причин рівень картерних газів виходить за межі норми, ми починаємо розбиратися, чому так відбувається», – розповідає Артем.


Перед продажем техніки фахівці компанії замінюють усі фільтри, масла та інші витратні матеріали на фірмові вироби Caterpillar. Це відбувається навіть у тому випадку, коли вони вже були замінені на техніці після її потрапляння до сервісного центру, але вже використовувалися при декількох попередніх показах машини.

З’єднання, втулки та їх люфти

«Наступні вузли, на які ми звертаємо увагу, – це з’єднання стріли, пальці втулки. Ми дивимося на знос та люфти. Якщо люфти надто великі, ми їх замінюємо, щоб вони відповідали рівню допуску. Нерідко буває, що ми, навіть якщо люфт у нормі, проводимо заміну пальця втулок, оскільки знаємо, що для замовника це важливо», – говорить Артем Двораківський.


Зовнішній вигляд

До розмови долучається Андрій Король і розповідає, що завдання підрозділу – передати машину, що за продуктивністю близька до нової техніки, але дешевшої за ціною.

«Кожному замовнику необхідно перевірити механізм разом з оператором, щоб побачити, чи є люфти або хитання, побачити усі пальці і втулки, подивитися всі бортові елементи, чи немає протікання або запотівання», – говорить керівник відділу.


Експерт вважає, що не треба дивитися лише на зовнішній вигляд машини.

«Ми знаємо кількох конкурентів, які в першу чергу звертають увагу на фарбування й підготовку візуального вигляду машини – це дійсно відіграє важливу роль. Клієнт звертає на це увагу, але потім, коли запрошують оператора керувати машиною, виявляється, що, окрім фарбування, в машину нічого не вкладено. Дуже важливо, щоб коефіцієнт технічної готовності машини був на високому рівні. Щоб за гарним фарбуванням не приховувався дефект, на нього необхідно звернути увагу. І тоді ніяких питань не виникатиме», – радить Артем Двораківський.

Інші агрегати

Також фахівець із технічного обслуговування підрозділу вживаної техніки радить звернути увагу на такі вузли, як коробка передач і гідронасоси. Для цього потрібно оглянути їх візуально, а також обов’язково зробити тест. Якщо для гідронасоса це тест під максимальним навантаженням на звуки, то для коробки передач потрібно проїхати на всіх передачах.


       

«Також звертаємо увагу на інтер’єр, на стан кабіни машини. Буває, що вона знаходиться у дуже гарному стані, оскільки власник змушував операторів знімати взуття, а буває напрацювання у машини невелике, але стан кабіни поганий… Ми не займаємося заміною кабіни або її елементів, але намагаємося поліпшити її загальний стан: часто переобшиваємо сидіння, тому що вони зношуються, звертаємо увагу на функціонування всіх кнопок та інструментів управління машиною. Ми хочемо, щоб наш наступний оператор сказав: «Як мені пощастило, що я сиджу в Caterpillar». Сидіння – також важливий елемент для оператора. Знаю, що деякі перекупники й брокери не звертають увагу на подушку, яка амортизує сидіння оператора. Але це важливо, оскільки людина проводить на цьому сидінні зміну, а іноді й півтори-дві, тому потрібно зменшити негативний вплив такої роботи на здоров’я оператора», — розповідає Артем Двораківський.

Пасивна безпека

Андрій Король нагадує, що ще одним важливим елементом є захист.

«Під час роботи можуть траплятися різні випадки, небезпечні для оператора, тому його потрібно захистити. Адже найбільшою цінністю все ж є людське життя. Caterpillar навіть має такий слоган: «Безпека понад усе». Часто елементи захисту встановлені на наших машинах, але якщо їх немає, ми можемо на замовлення клієнта перед відвантаженням додати їх до вартості і при найближчому технічному обслуговуванні встановити додатково», – говорить він.


Підсумок

Далі Андрій Король запросив нас до офісу для продовження розмови. Про те, що він нам розповів, читайте незабаром на Kurkul.com.

А ми, перед тим як відпустити фахівця з технічного обслуговування Артема Двораківський, вирішили запитати у нього про персональний рейтинг технічних нюансів, на які необхідно звертати увагу при купівлі вживаної техніки. Отже, це:

  • Відповідність серійного номера, мотогодин і напрацювання техніки.

  • Основні вузли — двигун, трансмісія, коробка передач і з’єднання пальців втулки.

  • Косметичний зовнішній вигляд (скло, дзеркала і пофарбування).


Тож обирайте техніку уважно і відповідально, а за допомогою у цій справі звертайтеся до професіоналів, які здатні кваліфіковано перевірити й оцінити стан машини!

Більш детальна інформація представлена на сайті Вживана техніка Caterpillar.

до всіх новин

інші Новини

10.01.2024

Передача авто одній з бригад ЗСУ!
дізнатись більше

13.07.2023

Екскурсія для студентів у відділ сервісу будівельної техніки
дізнатись більше

14.04.2023

Вітаємо з Великоднем!
дізнатись більше

07.04.2023

Happy Easter Holidays
дізнатись більше
перейти до всіх новин