Про компанію

Подорож "Старої Бетсі"

Прізвисько "Стара Бетсі" було дано прототипу першої моделі дизельного двигуна компанії Caterpillar, D9900. Він був зібраний вручну 28 червня 1930 року в Сан-Леандро, Каліфорнія. Модель отримала серійний номер 1A14 і брала участь в тестах більше ніж 16 місяців до того, як двигун був визнаний готовим до виробництва в кінці 1931 року. Виробництво дизельного двигуна D9900 було припинено в 1933 році, і "Стара Бетсі" відійшла в сторону.

Після перенесення відділу досліджень з Сан-Леандро в Іст Пеорії (штат Іллінойс), в 1938 році, "Бетсі" перейшла на завод Іст Пеорії. Чарлі Шад, член команди розробників, зібрав двигун, упакував його в коробку і відклав його на зберігання. У середині 1960 років, новий дослідницький центр компанії Caterpillar відкрив двері для відвідувачів. Шад витягнув "Стару Бетсі" зі сховища, покрив її свіжим шаром фарби і виставив на огляд у вестибюлі нової будівлі.


Кілька років потому, коли Шад готувався піти у відставку, деякі з перших Каліфорніійскіх і федеральних стандартів що стосуються викидів в атмосферу вступили в силу. Для того щоб перевірити, як двигуни Caterpillar відповідають даним стандартам, деякі з них були протестовані на рівень газових випарів і викидів. За наполяганням Шада, інженери також вирішили перевірити «Old Betsy». Дворічну "Стару Бетсі" помістили в випробувальну камеру і, на подив інженерів, вона пройшла всі тести на викиди з цілковитим тріумфом.

Сорок років тому, "Стара Бетсі" була передана в музей Смітсонівської американської історії під час офіційної церемонії "Значних історичних відкриттів". На ній були присутні керівники Caterpillar: Білл Блекі, Луї Ньюміллер і Хармон Еберхард, а також Чарлі Шад, який став почесним гостем церемонії.

Смітсонівський музей позичив "Стару Бетсі" в музей Peoria Riverfront, на якому їй присвячено один з блоків виставки Caterpillar.

Ознайомитися з сучасною технікою і технологіями компанії Caterpillar ви можете на нашому сайті в розділі «Спецтехніка».

до всіх новин

інші Новини

23.05.2022

Цеппелін долучився до Гуманітарного фонду Ferrexpo перерахувавши від Zeppelin International AG 10000 євро.
дізнатись більше

20.05.2022

Підтримуємо один одного!
дізнатись більше

03.05.2022

Дизельні генератори Cat® в наявності на складі!
дізнатись більше

28.04.2022

Цеппелін Україна продовжує здійснювати сервісне обслуговування техніки Cat®
дізнатись більше
перейти до всіх новин