Про компанію

«Цеппелін Україна» – 21 рік пліч-о-пліч з клієнтом

«Цеппелін Україна» - 21 рік пліч-о-пліч з клієнтом

Команда головного будівельного порталу України - Build Portal побували в гостях у Центральному офісі компанії Цеппелін Україна і поспілкувалися з керівником департаменту будівельної техніки Фарідом Абу Хадідом. Розмова йшла про результати роботи цього року, плани на майбутнє, інноваційні новинки будівельної техніки, а також про можливості техніки Caterpillar, які клієнти зможуть оцінити вже в 2018 році.


Build Portal: Як Ви, попередньо, оцінюєте 2017 рік для Вашої компанії?

Фарід Абу Хадід: Він був сповнений викликів, але при цьому з упевненістю можна сказати, що 2017 рік все-таки успішний. У нас другий рік поспіль відбувається корекція ринку будівельної техніки. За нашими оцінками, в минулому році ринок імпортної будівельної техніки виріс на 50%. В цьому році ми очікуємо підйом на рівні 25%. На зростання продовжує позитивно впливати фактор відкладеного попиту. Сподіваємося, що ця позитивна тенденція збережеться.

Build Portal: Який прогноз Ви можете дати будівельному ринку на 2018?

Фарід Абу Хадід: Протягом останніх двох років ми відчуваємо вплив відкладеного попиту. Цей фактор буде і далі надавати позитивний вплив, враховуючи старіння української інфраструктури і наявність більшої кількості інфраструктурних об'єктів. В цілому, в 2018 році ми очікуємо стримане зростання. Темпи, найімовірніше, будуть меншими, ніж в 2016 та 2017 років, але позитивна динаміка повинна продовжитися.

Build Portal: Які прогнози Ви можете дати ринку дорожньо-будівельної техніки на 2018?

Фарід Абу Хадід: В цьому році був поставлений рекорд за обсягом фінансування, який був спрямований на дорожньо-будівельну галузь. Багато в чому це пов'язано з реформою децентралізації влади. В принципі, я досить багато спілкуюся з представниками автодорів і місцевими адміністраціями, і якщо прогнози збудуться, то в наступному році буде поставлено новий рекорд по фінансуванню будівництва доріг. Знову ж таки, ми виходимо з того, що в країні збережеться політична стабільність.

Build Portal: Що може змінитися в майбутньому в будівельній галузі України?

Фарід Абу Хадід: Якщо говорити про дорожнє будівництво, то основним замовником є держава: це або центральні, або місцеві бюджети. І якщо нинішні пріоритети збережуться, а це - відновлення дорожньої інфраструктури, то галузь буде розвиватися багато-багато років, тому що обсяг старіння дорожнього покриття дуже критичний. З точки зору геополітики, ми знаходимося в центрі Європи, і тому наскільки у нас будуть хороші дороги, буде залежати і розвиток економіки. І це залишиться основним пріоритетом в подальшому, тому що потенціал не реалізований до кінця.


Build Portal: Чи є у компанії рецепт, як знайти спільну мову з клієнтами?

Фарід Абу Хадід: Наше основне завдання як дилера і офіційного дистриб'ютора техніки Caterpillar - це зрозуміти і передбачити очікування клієнта. Адже наша робота - не тільки продати техніку, а й зрозуміти реалії, в яких живуть наші замовники, щоб запропонувати найкращі рішення. Це, в принципі, є частиною нашої філософії, так як ми завжди націлені на рішення.

Build Portal: Чим саме сервіс Вашої компанії відрізняється від сервісу конкурентів?

Фарід Абу Хадід: Я вважаю, що в нашому бізнесі сервіс - це первинно. Це та послуга, яку ми надаємо на ринок і пропонуємо. Первинний не продаж техніки, а ті завдання, яка ця техніка вирішує для клієнта. Те, наскільки вона вирішує ці завдання, багато в чому залежить від рівня сервісу, який ми можемо забезпечити.

Сильні сторони - це також широка мережа покриття. Ми охоплюємо всю Україну, що особливо важливо для підприємств дорожньо-будівельної галузі, тому що техніка може бути використана в будь-якій точці країни. Вона може бути продана, наприклад, в Одеській області, а експлуатуватися на Західній Україні і тоді у нас не виникне складнощів в обслуговуванні машини. Наша швидка реакція - це мінімізація простоїв і здешевлення вартості сервісу, адже ми не втрачаємо часу на приїзд.


Наша сильна сторона - це ще і кваліфікація. Ми намагаємося весь час поліпшувати стандарти навчання персоналу. Це і місцеві, і виїзні тренінги з обслуговування техніки. У нас є рівні кваліфікації інженерів, які присвоюються в залежності від результатів тесту. Важливо, що в цьому році ми запустили проект по створенню служби технічної комунікації, в якій задіяні провідні фахівці в різних галузях. І якщо механік стикається з якоюсь проблемою в машині, то він робить фотографію, пише запит і йому в онлайн режимі здійснюється кваліфікована підтримка.

Ми намагаємося бути новаторами в цьому напрямку. Це наш головний пріоритет.

Build Portal: Які новинки ви представили в цьому році?

Фарід Абу Хадід: В цьому році ми цілеспрямовано завезли партію 950-их машин серії GC. Ми із самого початку вибирали їх для себе з прицілом на сегмент дорожнього будівництва. Це як раз той випадок, коли машина не вимагає довгого життєвого циклу. Вона не навантажена в тій мірі, щоб продавати її в преміальній серії. Це машини, які задіяні, в основному, на асфальтних заводах. В цьому році ми продали десь більше 10 одиниць цієї техніки, що є величезним успіхом. Також в цьому році ми вивели на ринок нову серію грейдерів - це М серія. Це нове покоління машин, яке зроблено за всіма сучасними вимогами ергономіки і управління. Це машина, яка повністю управляється джойстиками. Наступне, що ми плануємо - виводити фронтальні навантажувачі з керуванням джойстиком: кермо залишиться в минулому.

Build Portal: Розкажіть детальніше про те, в яких регіонах працюють офіси Zeppelin.

Фарід Абу Хадід: Для нас дуже важливо в регіонах мати сервісні зони, де б ми могли максимально оперативно здійснювати ремонти та повертати техніку в роботу, мінімізуючи логістику і пересування. В цьому році ми відкрили філію в Одесі. Вона працює під потреби трьох бізнесів: будівництво, агро та силові установки. Таким чином, одеська філія дозволяє обслуговувати весь південний регіон. Львів (смт Ямпіль) охоплює західні області. Центральна філія розташована в Києві. Також є філії в Дніпрі та Мерцалові (Донецька область). Ми також плануємо відкрити в наступному році повноцінну філію в Дніпрі. Я сподіваюся, це відбудеться в першій половині наступного року. В даний час ми шукаємо там локацію.


Також, можете побачити на карті Вінницю, Полтаву та Кропивницький - ці філії більше обслуговують аграрний бізнес. Горішні Плавні і Кривий Ріг - гірничодобувні підприємства.

На сьогоднішній момент Чернігів і Суми ми обслуговуємо з Полтави і Києва, але в даний час ведеться робота з пошуку філії в Сумах і, цілком ймовірно, що в наступному році ми відкриємо представництво і в цьому місті.

Build Portal: Розкажіть докладніше про можливості придбання техніки в лізинг.

Фарід Абу Хадід: Одним з істотних стримуючих факторів розвитку будівельної галузі є обмеженість фінансування. На жаль, більшість кредитних програм заморожені з 2013 року, а багато і з 2008. В зв'язку з цим, ми дуже тісно працюємо з Caterpillar над тим, щоб стабільно і послідовно продавати техніку.

Незважаючи на кризу, ми продовжуємо пропонувати замовникам пакетні рішення по лізингу. У нас діяла спеціальна програма на будівельні машини широкого спектру застосування з подорожчанням від 3,5% в рік. Умови по вартості фондування набагато конкурентніші, ніж ми маємо зараз на ринку фінансових інститутів і ризики до фінансування підприємств будівельної галузі вони приймають набагато більше. До слова, в цьому році була запущена програма фінансування в національній валюті. Якщо раніше ми надавали лізинг тільки в доларах, то тепер і в гривні. Популярність лізингу дуже висока. Лізинг, до речі, ми надаємо до шести місяців.

Build Portal: Дякуємо за змістовну бесіду.

Команда Build Portal з керівником реклами Юлією Завадською і головою департаменту будівельної техніки Фарідом Абу Хадідом

до всіх новин

інші Новини

14.04.2023

Вітаємо з Великоднем!
дізнатись більше

07.04.2023

Happy Easter Holidays
дізнатись більше

20.02.2023

Cat Simulator та перспективи навчання українських операторів
дізнатись більше

09.02.2023

Коли варто терміново звертатися до офіційного сервісу?
дізнатись більше
перейти до всіх новин