Міні-екскаватор: який купити і чи потрібен він?

Міні-екскаватор: який купити і чи потрібен він?

Розміри міні-екскаватора та маневреність - їх основна перевага. Вони незамінні при роботах на обмеженій території, наприклад, для демонтажу будівель: відомі випадки використання такої техніки на міжповерхових перекриттях. Міні-екскаватори оснащені гусеничним шасі, тому у них хороша прохідність і стійкість, завдяки меншому тиску на ґрунт вони не пошкоджують газон, що важливо в умовах саду. Якщо у вас кілька ділянок, таку техніку простіше перевозити і часто для цього не потрібне спеціальне обладнання або дозвіл. До того ж вартість міні-екскаватора значно нижча вартості повнорозмірної моделі.

У міні-екскаваторів є і недоліки. Наприклад, через гусеничне шасі у них низька швидкість пересування (в середньому 2-5 км/год). Це звужує список можливого навісного обладнання: через низьку швидкість недоцільно використовувати обладнання для копання траншей або навантажувальний ківш. У них також менша глибина копання і маленьке зусилля на кромці ковша.

Кому знадобляться міні-екскаватори?
  • Міні-екскаватори універсальні: їх використовують при посадці дерев, зведенні фундаменту, розкопці ставків, виконанні дренажних канав на заміських ділянках, виконанні екскаваторних робіт в умовах обмеженого простору. Роботи можуть також включати планування території, навантаження-вивантаження сипучих матеріалів, копання невеликих котлованів. Деякі виробники техніки випускають для міні-екскаваторів навіть навісне обладнання для прибирання снігу та культиватори, що розширює звичний функціонал спецтехніки.
На що звернути увагу при виборі міні-екскаватора?
01
Додаткове обладнання для модифікації

Навісне обладнання розширює функціонал міні-екскаватора і для їх встановлення бажана наявність додаткової гідролінії. Якщо вам потрібно звести огорожу на ділянці, буде потрібен ямобур, при знесенні будівель (наприклад, якщо ви хочете на місці старого будинку побудувати новий) стане в нагоді гідромолот, який допоможе демонтувати бетонні, залізобетонні або цегляні елементи. Для копання і прокладки труб необхідний ківш середньої ширини, для переміщення колод, каменів або будівельного сміття знадобляться вантажні рогачі.

02
Конфігурація стріли і виліт хвоста кабіни

Стріла кріпиться до корпусу машини або до кабіни та утримує ківш і навісне обладнання, від її конфігурації залежить маневреність при викопуванні. Фіксована стріла кріпиться до корпусу і рухається тільки при повороті міні-екскаватора, рухлива в горизонтальній поверхні стріла забезпечує більшу маневреність і рухливість.

В умовах обмеженого простору необхідний мінімальний, а краще - нульовий виліт хвоста кабіни. Менший виліт дозволить працювати, не чіпляючись за перешкоди, а також перебуваючи впритул до стіни.

03
Тип гусениць і ходова частина

Більшість міні-екскаваторів пересувається на гусеничному шасі, яке може бути гумовим або сталевим. Завдяки сталевим гусеницях збільшується прохідність, крім того, вони міцніші. Гума м'якша і завдає меншої шкоди газонам, тротуарам і бруківці при проведенні ландшафтних робіт.

Ходова частина може бути як фіксована, так і рухома. Фіксована ходова частина робить машину більш стійкою, однак обмежує маневреність і рухливість. У замкнутих просторах, де останні дві характеристики особливо важливі, варто звернути увагу на міні-екскаватори з рухомою ходовою частиною: завдяки ній з'являється можливість звузити колісну базу за допомогою гідравліки до ширини корпусу міні-екскаватора.

04
Потужність двигуна

Потужність встановлених двигунів визначає ходові якості і силу гідравліки. Двигун приводить в дію гідравлічний блок, а він - стрілу і навісне обладнання, отже потужність двигуна безпосередньо впливає на комфорт використання навісного обладнання. Потужний двигун дозволить виконувати складнішу роботу, наприклад, копати глибше.

05
Тип виконуваних робіт

При виборі міні-екскаватора потрібно врахувати тип робіт, які планується виконувати. Деякі машини можуть копати переважно у відвал, і якщо вам необхідно виконувати вантажні роботи, то варто розуміти, що мініатюрні рішення згодяться для навантаження ґрунту в будівельну тачку або Газель. Якщо необхідно буде завантажувати самоскид, слід обирати екскаватори вагою від 4 тонн і вище.

Копка траншей міні-екскаватором або прокладка кабелю можуть бути здійснені за допомогою компактної моделі - глибина таких траншей 70 см. Для більш глибоких траншей, наприклад, під газифікацію (140 см) і водопостачання (близько 2 м), буде потрібно більш продуктивне рішення. Обов'язково додайте до передбачуваної робочої глибини запас (мінімум третину), оскільки на максимальних для моделі глибинах її продуктивність серйозно знижується.

 
до всіх статей

інші Статті

ЕКСКАВАТОРИ-НАВАНТАЖУВАЧІ CAT 428
дізнатись більше

РОБОТА ПОТУЖНИХ САМОСКИДІВ CAT 772G!
дізнатись більше

ОПЦІЇ ТЕЛЕМАТИКИ. СИСТЕМА CAT®PRODUCT LINK™
дізнатись більше

Грунтовий коток SEM 518.
дізнатись більше
перейти до всіх статей