Як обирати фронтальний навантажувач залежно від потреб підприємства?

Як обирати фронтальний навантажувач залежно від потреб підприємства?

Під час придбання складської техніки важливу роль відіграє не лише вартість чи максимальна вантажопідйомність. Обов’язково визначтесь, для яких саме задач вам потрібна спецтехніка, а лише тоді порівнюйте технічні характеристики. Представляємо вашій увазі декілька прикладів правильного вибору навантажувача залежно від потреб підприємства:

Робота фронтального навантажувача у приміщенні

Для фермерського господарства потрібен фронтальний навантажувач, який буде щодня перевозити корм зі сховища в загін з тваринами. Фермер знає, що йому важливо звернути увагу на габарити техніки – вона повинна вписатися у ворота загону.

Якщо вам також потрібен фронтальний навантажувач, який буде працювати в приміщенні, визначте:

 • Чи є в робочому приміщенні місця, обмежені по висоті й ширині?
 • Наскільки важливо враховувати габарити і маневреність спецтехніки?
 • Чи обладнано приміщення потужною вентиляцією?
 • Робочий маршрут навантажувача

Підприємсту А потрібна техніка, яка буде переміщати будматеріали по маршруту з вузькими проїздами і поворотами. При виборі спецтехніки менеджер із закупівель звертає увагу на мінімальний радіус повороту – фронтальний навантажувач повинен бути маневреним.

Якщо на вашому підприємстві також планується переміщення вантажу за межі ділянки, продумайте:

 • Яка якість дорожнього покриття на всій протяжності робочого маршруту?
 • Чи включає маршрут вузькі проїзди, складні повороти, підйоми і спуски?
 • Чи потребує вантаж специфічних умов транспортування і навантаження?
 • Що вантажимо?

Компанія В обирає техніку, яка буде задіяна на роботах зі скельними породами. Тому фахівці компанії спочатку розрахували коефіцієнт наповнення при роботі із цим матеріалом, а лише тоді перейшли до вибору фронтального навантажувача за головним для компанії критерієм – вантажопідйомністю.

Як обирати фронтальний навантажувач залежно від потреб підприємства? 1
Як обирати фронтальний навантажувач залежно від потреб підприємства? 2
Що означає коефіцієнт наповнення ковша?

Коефіцієнт наповнення ковша – відношення об’єму породи в ковші до його номінальної місткості.

Наповнення ковша безпосередньо залежить від щільності породи, з якою буде працювати навантажувач. Якщо це пухкі матеріали, то коефіцієнт наповнення буде від 80%, що значно вище, ніж при роботі зі скельним породами (близько 60%).

Помноживши коефіцієнт наповнення на об’єм ковша, ви дізнаєтеся максимальний обсяг матеріалу, з яким навантажувач зможе працювати протягом одного робочого циклу.

Від об’єму ковша і коефіцієнта його наповнення безпосередньо залежить вантажопідйомність навантажувача. Тому при виборі машини необхідно точно знати, на яких роботах вона буде задіяна.

 • З якою породою буде працювати техніка?
 • Яка щільність породи?
 • Який оптимальний об’єм ковша вам потрібен?
 • Куди вантажимо?

Компанії С потрібна техніка для швидкого завантаження вагонів. Важлива швидкість роботи, маса і висота підйому. При цьому головний критерій вибору – надійність.

Зверніть увагу на особливості задач, з якими техніка буде працювати у майбутньому:

 • Які габарити і вага вантажу?
 • На яку висоту потрібно вантажити матеріал?
 • Чи передбачається виконання однотипних операцій?

Додайте 20% до необхідних показників, а отримані цифри зіставте з технічними характеристиками. Так, навантажувачу не доведеться щодня працювати на граничній потужності, що продовжить термін експлуатації і позбавить від передчасного зносу компонентів.

При виконанні однотипних операцій (навантаження вантажів на одну висоту, переміщенні по одному маршруту), ефективність і швидкість роботи техніки можна підвищити за рахунок автоматизованих систем управління. Зверніть увагу на можливість установки подібних технологій.

Якщо у вас є особливі вимоги до спецтехніки і вам потрібна консультація щодо вибору машини, зверніться до фахівців компанії Цеппелін Україна за тел. 0-800-300-350. Наші спеціалісти допоможуть зробити оптимальний вибір з урахування особливостей вашого підприємства.

до всіх статей

інші Статті

Грунтовий коток SEM 518.
дізнатись більше

Ущільнювач ґрунту SEM 512
дізнатись більше

Гусеничний бульдозер SEM 816D LGP
дізнатись більше

ПОРАДИ З ПІДБОРУ ФРЕЗ ДЛЯ НАВАНТУЖУВАЧІВ З БОРТОВИМ ПОВОРОТОМ.
дізнатись більше
перейти до всіх статей